Tıbbi Mikrobiyoloji
02.11.2022

Hastanemizin   laboratuvarı  merkez ve acil laboratuvarına ek olarak Çekmeköy   ek hizmet binası laboratuarı  olarak  2  mikrobiyoloji uzman doktor,2 biokimya uzman doktor  ve 16 tekniker/teknisyen  çalışanıyla  7 gün/ 24 saat hizmet vermektedir. Mesai saatleri dışında  acil laboratuvarı olarak hizmet sürmektedir.

Merkez ve ek hizmet binası laboratuvarımızda  8,00-17,00 arası Hematoloji,Seroloji( CRP, Prokalsitonin),ELİSA(HbsAg,Anti-HCV,Anti-HIV),Kültür,Parazitoloji ve Biokimya  (kardiak göstergeler,hormon,idrar,koagülasyon)testleri  çalışılmaktadır.Acil laboratuvarımızda ise Biokimya,kardiak   göstergeler, Tam idrar tahlil, CRP,Hemogram,hızlı Strep A ,gaitada gizli kan rota-adenovirus  aranması,C.difficile toxin aranması, gaitada parazit aranması  yapılmaktadır.

Bakanlığın rehberlerine  göre  çalışma protokolleri ve algoritmalar uygulanarak  testlerimiz sonuçlandırılır.

Ayrıca bazı dış laboratuvar tetkikleri, kalite standartlarına uygun şartlarda çalışan anlaşmalı bulunduğumuz dış laboratuvarda çalışılmaktadır. Hastalarımıza kolaylık sağlayabilmek için 08.00-17.00 arasında numuneler alınmaktadır.

Alt Birimleri
.Bakteriyoloji (Kültür)
.Seroloji-ELİSA-İmmunoloji
.Parazitoloji
.Mikobakteriyoloji(TBC)
.Moleküler  Mikrobiyoloji
.Hematoloji

Tıbbi Mikrobiyoloji  Laboratuvarı 
*Uzm.Dr. Esra Dömbekçi (İdari Sorumlu)
*
Uzm.Dr. Narin Gündoğuş
*Uzm.Dr. Hakan Odabaşı
*Uzm.Dr. Esra AKKAN KUZUCU