Dr. Yakup SÜLEYMANOĞLU
29 Aralık 2021

yakup.jpg

Dr. Yakup SÜLEYMANOĞLU

1970 Selim Kars doğumludur. İlkokulu, orta okulu, liseyi Selim'de okudu. Ortaokulu ve liseyi birincilikle bitirdi.1987 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne başladı. 1994 yılında mezun olarak, isteyerek Kars' a, Selim'e gitti. Selim İlçesi Sağlık Grup Başkanı olarak çalıştığı dönemde; belediyenin ve halkın desteği ile; sağlık ocağına yataklı birim, parke yol, kameriye yaptırdı; çocukların yüzde yüzünü aşılayan ekibi kurdu.Bu dönemdeki çalışmalarından dolayı takdirname aldı.
1997 ile 1999 yılları arasında Kars Doğumevi'nde çalıştı.
1999 ile 2001 yılları arasında, Silivri merkezde  1 ve 2 numaralı sağlık ocaklarında; Büyük Çekmece Merkez Sağlık Ocağı'nda, Gürpınar Sağlık Ocağı'nda çalıştı. 
2001 yılında Marmara Üniversitesi'nde halk sağlığı yüksek lisansı yaptı, master derecesi aldı. 
2001 yılında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hemodiyaliz eğitimi ve sertifikası aldı.2001 yılı ile 2019 yılı arasında, Haydarpaşa Numune Eğitim Araştırma Hastanesi'nde, hemodiyaliz sorumlu hekimi olarak çalıştı. Aile hekimliği, iş yeri hekimliği, turizm hekimliği, ilk yardım eğitimi eğiticisi eğitimleri ve sertifikaları aldı.
2019 yılında Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başhekim yardımcısı olarak atandı ve halen bu görevine devam etmektedir..
Kars Ardahan Iğdır Kalkınma Vakfı Sağlık Konseyi Başkanı'dır.Aynı zamanda, Diyaliz Hekimleri Derneği  Yönetim Kurulu Üyesi  ve Başkan Yardımcısı'dır  
Evli ve iki çocuk babasıdır. Yabancı dili İngilizce'dir.