T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Sancaktepe Şehit Prof.Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Kadın Hastalıkları ve Doğum


Hastanemizde Obstetri ve Jinekoloji Kliniği mevcut 52(elli iki) yatak kapasitesi ile kadın hastalıkları ve doğum alanında hizmet vermektedir. Obstetri ve Jinekoloji kliniğinde odalarımız, tüm hastalarımızın ihtiyaçlarını en yüksek düzeyde karşılayacak kapasitededir. Merkezi havalandırma ve ısıtma, her odaya ait çağrı zilleri, 24 saat sıcak su, televizyon, mini buzdolabı, gece lambası paneli, giysi dolabı bulunmaktadır.

Hergün 08:00–08:30 arası uzman, klinik şefi,asistanlar ve hemşireler ile vizit yapılır. 16.00 İle 16:30 arasında geceki nöbetçi ekibe hastalar devredilir. 17.00 ile 17:30 arasında uzman, klinik şefi ve asistanlar ile vizit yapılır. Haftanın her günü planlanan ameliyatlar gerçekleştirilir.

Kliniğimizde günün her saatinde

  • Sezaryen
  • Laparoskopik ameliyatlar(Laparoskopik histerektomi, Laparoskopik myomektomi, Yumurtalık kistleri)
  • Dış gebelik
  • Kanser ameliyatları(Debulking, Frozen)
  • İdrar kesesi-Rahim sarkması ameliyatları (Sarkoserviko- kolpopeksi, Lateral Abdominal Servikopeksi, Sakrospinaz Fiksasyon,diğer)
  • İdrar kaçırma ameliyatları((Laparoskopik Burch,TOT)
  • Histeroskopik cerrahi (Miyom rezeksiyonu, Ablasyon, Septum yapışıklıklarının açılması) ameliyatları yapılır.

Kliniğimizde gerçekleşen preop, postop  hastaların yakın takip ve izlemleri yapılmaktadır. Septik oda işlemi olarak 08:30-16:30 arasında Ecc, Probe C, Kolposkopi, Kriyoterapi, Koterizasyon işlemleri yapılmaktadır. Bunların dışında birinci, ikinci ve üçüncü trimester gebelik komplikasyonları yakın takip edilip, izlem yapılıp gerekli müdahaleler  yapılmaktadır. Normal ve Covidli Gebelerin takip, tedavi ve doğumları yapılmaktadır. 

Pazartesi ve Cuma günleri 08:00 ile 10:00 arası makale, seminer ve  vaka sunumu yapılır. Haftanın 7(yedi) günü 24(yirmi dört) saat acil serviste hasta kabulü yapılmakta olup, hafta içi 5 gün kadın doğum(obstetri-jinekoloji-ultrason) poliklinik hizmetleri yürütülmektedir. Günde  ortalama 350 hastaya hizmet verilmektedir

Klinik Eğitim Sorumlusu

Prof .Dr. NİYAZİ TUĞ

Hekimlerimiz
*Uzm.Dr. FAHRİYE KILIÇ

*Uzm.Dr. GİZEM BOZ İZCEYHAN

*Uzm.Dr. FATİH ŞAHİN

*Uzm.Dr. CEYHUN KILINÇ

*Uzm.Dr. ÖZGE DOĞAN

*Uzm.Dr. ARZU BİLGE TEKİN

*Uzm.Dr. BİLGE DOĞAN TAYMUR

*Uzm.Dr. CİHANGİR UZUNÇAKMAK

*Uzm.Dr. GÜLDENİZ TOKLUCU

*Uzm.Dr. MELTEM TEKELİOĞLU

*Uzm.Dr. OSMAN SAMET GÜNKAYA

*Uzm.Dr.
 RAMAZAN ADAN

*Uzm.Dr. GÜLHAN GÜNEŞ ELÇİ

*Uzm.Dr. GAYE ARSLAN

*Uzm.Dr. KEMAL SANDAL

*Uzm.Dr. CEYHUN CENK


*Uzm.Dr. NİL YAVUZ AY