Geriatri
18 Aralık 2023

  Palyatif Bakım Ünitemizde,palyatif bakım gerektiren Geriatri hastalarımız için; konusunda deneyimli ve son derece tecrübeli Öğretim Üyemiz de olan Geriatri Uzmanımızca hizmet verilmektedir.

  Palyatif Bakım Ünitemizde;

  Yatan Hastalarımız, televizyonlu odalarda, tecrübeli doktor ve hemşirelerimiz ile son derece yakın ilgi ve sevgiyle tanı, tedavi ve takip süreçleri yürütülmektedirler.

PALYATİF BAKIM

ÜNİTESİ

  Palyatif Bakım Ünitemizde yatan hastalarımıza Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin deneyimli öğretim üyelerinin gözetimi ve desteğinde, konusunda son derece uzman ve büyük bir tecrübe, deneyim ve iş disiplinine sahip Uzman Hekimlerimizce, yatan hastalarımıza dünya tıbbının en son gereksinimleri doğrultusunda, 7/24 kesintisiz , hizmet verilmektedir.

  Palyatif Bakım Ünitemizde, hasta refakatçilerinin de ihtiyaçları göz önünde bulundurulmaktadır ve hasta refakatçilerine hasta bakımı konusunda eğitimler verilmektedir.

  Yaşamı tehdit eden hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan sorunlarla karşılaşan hastalarda ağrı ve diğer semptomları erken tanımlamak ve değerlendirmek, bu kişilere ve aile bireylerine tıbbi, psikolojik, sosyal ve manevi destek vererek acılarını hafifletmek veya önlemek, yaşam kalitesini geliştirmek için faaliyet göstermek üzere palyatif bakım ünitemizde hizmet verilmektedir.

Palyatif Bakım Ünitemizde;

1.Kanser

2. Motor nöron hastalıkları,

3. Alzheimer hastalığı,

4.ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz),

5.MS (Multipl Skleroz),

6. Kas distrofileri ,

7. Parkinson Hastalığı,

8. Felç,

9. İleri dönem organ yetmezlikleri (kalp, akciğer, böbrek, karaciğer), span>

10. Beslenme bozukluğu.


İdari Sorumlusu
Uzm. Dr. NEZAHAT MÜGE ÇATIKKAŞ

Eğitim Sorumlusu
Prof. Dr. UMUT SAFER

Yan Dal Asistan Doktor Listesi 

Uzm.Dr.

Ayfer DURAK

Uzm.Dr.

Deniz SEVİNDİK GÜNAY

Uzm.Dr.

İrem KIRAÇ UTKU

Uzm.Dr.

Hatice Burcu DAĞ

Uzm. Dr.

Şeyma Bahşi ARSLAN