Yenidoğan Yoğun Bakım
18 Aralık 2023

   On yatak kapasitesine sahip olan Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesi, güncel bilgiler ışığında ve modern tıbbi donanımıyla yoğun bakım ihtiyacı olan tüm yenidoğan bebeklere yaşam desteği sağlamaktadır.

 

   Ünitede solunum desteği, kan değişimi, fototerapi, total parenteral beslenme, uzun süre damar yolu ihtiyacı olabilecek bebeklere santral kateter takılması, hasta başı röntgen, hasta baş EKO, toraks tüpü takılması işlemleri yapılmaktadır.

 

   Anne bebek uyum odalarında bebekler taburcu olmadan önce izlenebilmekte annelere riskli bebeğin evde bakımı ile ilgili eğitim verilmektedir, Ailelere düzenli olarak bilgilendirme yapılmakta, anne ve babaların bebeklerini düzenli olarak görebilmeleri sağlanmaktadır.

 

   Hafta içi mesai saatlerinde hizmet vermekte olan Çocuk polikliniğinde riskli bebek izlemi yapılmaktadır. Ünitede takip edilen tüm bebekler taburculuk sonrasında poliklinikte izlenmekte, ayrıca hastaneye başvuran yenidoğan dönemindeki tüm bebeklerin muayenesi de bu polikliniklerde yapılmaktadır.

 

   Ünite, çocuk cerrahisi, çocuk kardiyolojisi, göz, kulak burun boğaz, nöroşirurji, ortopedi, fizik tedavi bölümlerinden, gerekli durumlarda, 24 saat süreyle destek almaktadır.

 

İdari Sorumlusu

Uzm.Dr.

Fatih VAROL


Eğitim Sorumlusu

Doç. Dr.

Şirin GÜVEN


Doktor Listesi   

Uzm.Dr.

Şenay ÇOŞKUN (Neonatolog)

Uzm.Dr.

Timuçin İMDADOĞLU